Co je psáno, to je dáno — střípky z historie písma a psaní

Ve středu 27. září bude v 17 hodin zahájena výstava „Co je psáno, to je dáno“. Expozici připravujeme ve spolupráci se slánskou Obchodní akademií, která si letos připomíná 125. výročí svého založení. Výstavní síň muzea, do 18. listopadu 2017.

Co je psáno, to je dáno — střípky z historie písma a psaní
Středa 27. zářípondělí 27. listopadu 2017 Výstavní síň v 1. patře muzea 274 01 Slaný, CZ

Cílem výstavy je odlehčenou formou připomenout vývoj písma od počátku po současnost, od hliněné destičky po display mobilního telefonu. Součástí výstavy bude několik interaktivních stanovišť, kde si budou návštěvníci moci vyzkoušet psát dnes již nepoužívanými psacími potřebami.

Výstavu doporučujeme zejména školním výpravám jako doplnění výuky. Nejen pro žáky připravujeme doprovodný pracovní list. Vzácným hostem vernisáže bude úřadující mistryně světa v psaní na klávesnici Ing. Helena Zaviačičová.

Výstava potrvá do 18. listopadu.

Co je psáno, to je dáno — střípky z historie písma a psaní