Dřevomalby Tomáše Záborce

Dne 10. května v podvečerních hodinách byla zahájena nová sezóna Národopisného muzea Slánska ve Třebízi, a to vernisáží výtvarné výstavy „Dřevomalby Tomáše Záborce“. Zájem veřejnosti byl značný, výstava má dobrý ohlas a my máme upřímnou radost ze srdečného setkání a slavnostního otevření skanzenu veřejnosti pro sezónu 2011. Výstava potrvá do 24. července 2011.

Jen stěží si lze představit vhodnější výtvarné práce, které by tak skvěle zapadly do lidového prostředí sýpky v areálu Cífkova statku čp. 1. Záborcovo dílo se svou technikou, tematikou, barevností i působením na člověka dokonale snoubí s venkovskou atmosférou Třebíze.

Příběh slámy

Současně bychom Vás rádi pozvali na druhou „třebízskou“ vernisáž, a to národopisné či chcete-li etnografické výstavy „Příběh slámy“, která je věnována dnes už pozapomenutému materiálu, který pro své vlastnosti dříve nacházel bohatou škálu uplatnění. Vedle řady slaměných výrobků poznáte techniky práce se slámou, příklady praktických využití, nástroje na zpracování obilí i unikátní dobové fotografie.

Těšíme se na Vás opět v Cífkově statku čp. 1 ve čtvrtek 19. května od 17 hodin!

Foto: www.tomaszaborec.cz

Dřevomalby Tomáše Záborce