Kaprovo kvarteto — koncert KPH k výročí Josefa Michla

V Piaristické kapli Vlastivědného muzea zahraje 11. listopadu Kaprovo kvarteto k poctě Josefa Michla. Narodil se ve Slaném před 130 lety. Ve městě založil soukromou hudební školu. Vychoval v ní řadu známých slánských amatérských muzikantů.

Kaprovo kvarteto — koncert KPH k výročí Josefa Michla
Středa 11. listopadu 2009 @ 19.30 Kaple Zasnoubení Panny Marie 274 01 Slaný, CZ

Anna Veverková – I. housle
Alexej Rosík – II. housle
Ondřej Martinovský – viola
Jan Žďánský – violoncello

Kaprovo kvarteto je komorní soubor založený roku 1999. Navzdory své relativně krátké existenci dosáhl několika významných úspěchů na domácí i zahraniční půdě. Po přijetí všech členů již existujícího tělesa na Akademii múzických umění v Praze se dostalo pod pedagogické vedení jedné z nejvýznamnějších osobností české komorní hry Prof. Petra Messiereura.

V roce 2002 Kaprovo kvarteto získalo dvouměsíční stipendium na prestižní Toho Gakuen v Japonsku pod vedením světoznámého Tokyo Quartett a dalších umělců jako Prof. Harady, Matsudy, Nakury aj. Rok poté se Kaprovo kvarteto zúčastnilo mezinárodní interpretační soutěže „O cenu Beethovenova Hradce“ v Hradci nad Moravicí, kde získalo I. cenu a Cenu za interpretaci díla Ludwiga van Beethovena. Od této doby se řadí těleso k jednomu z našich nejvyhledávanějších mladých komorních souborů.

Navázalo úzkou spolupráci s mnoha významnými kulturními institucemi v České republiky jako např. Českým rozhlasem, Společností Ant. Dvořáka, Muzeem Ant. Dvořáka, Mladým podiem, EuroArt apod. Jak již název kvarteta napovídá věnuje se kromě interpretaci klasických děl kvartetní literatury i provádění a premiérování soudobých skladeb domácích i zahraničních autorů.

Mezi současné úspěchy patří 2. cena na Mezinárodní soutěži komorní hudby ve švýcarském Interlakenu na podzim roku 2005. V roce 2006 se Kaprovo kvarteto zúčastnilo měsíční stáže na Encuentro de Musica y academia de Santander ve Španělsku pod vedením Prof. Sandora Deviche z legendárního Bartókova kvarteta.

Kaple Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji 11. listopadu 2009 v 19.30