Kouzlo starých loutek

V předvánočním čase otevíráme ve čtvrtek 30. listopadu v 17 hodin výstavu Kouzlo starých loutek. Unikátní soubor marionet vyřezal v roce 1930 Karel Růžička, vedoucí sekretář mezinárodní organizace YMCA v Kladně. Výstavní síň muzea (1. patro), 30. listopadu 2017—18. března 2018.

Kouzlo starých loutek
Čtvrtek 30. listopadu 2017neděle 18. března 2018 Výstavní síň v 1. patře muzea 274 01 Slaný, CZ

V budově YMCA loutky hrály až do protektorátu, kdy byla činnost této organizace zakázána. Po válce fungovalo divadlo až do roku 1951, kdy činnost YMCA zakázal komunistický režim a kdy byly loutky naposledy představeny veřejnosti.

Marionety s kulisami Vlastivědnému muzeu ve Slaném zapůjčila dcera Karla Růžičky, spisovatelka a historička PhDr. Zora Dvořáková. Expozice bude doplněna maňásky a prvky pro děti.

Na akci spolupracujeme se společností Patria a Západočeským muzeem v Plzni.

Výstavu doporučujeme doplnit v sobotu 9. 12. návštěvou „živého“ loutkové představení v rámci Dne pro dětskou knihu, který pořádá Knihovna Václava Štecha.

Kouzlo starých loutek