Loutna česká — přednáška, výstava a koncert

Přednáška 30. března a koncert Ensemble Inégal 2. dubna 2015 — malá galerie muzea a kaple Zasnoubení Panny Marie. Výstava hudebnin bude otevřena do 30. dubna.

Pondělí 30. březnačtvrtek 30. dubna 2015 Budova muzea 274 01 Slaný, CZ

O významném nálezu houslového partu barokní skladby Loutna česká jsme Vás již několikrát informovali. Nyní Vás srdečně zveme na tematickou přednášku muzikologa doc. PhDr. Petra Daňka, CSc., nálezce vzácného partu prvních houslí Loutny české. Součástí přednášky bude výstava hudebnin ze sbírek našeho muzea, která potrvá až do konce dubna.

Loutna česká, výstava a beseda s Petrem Daňkem

Povídání o Michnově díle proběhne v pondělí 30. března od 17 hodin v malé galerii v přízemí muzea. Výstava obsahuje rovněž další vzácné tisky věnované hudbě, jako jsou např. římské antifonáře ze 20. let 17. století, graduály, hymnáře a další knihy z 16. a 17. století, ale též staré hudební nástroje. Samozřejmě nechybí letité housle, a také starobylá loutna z r.1691, kterou laskavě zapůjčilo Národní muzeum – České muzeum hudby v Praze. Výstava bude otevřena do 30. dubna.

Koncert Ensemble Inégal

Loutna česká, slavnostní koncert a představení nového CD

Nově zrekonstruovaný slavný barokní cyklus skladeb Loutna česká zazní živě v podání souboru Ensemble Inégal v kapli Zasnoubení Panny Marie, a to ve čtvrtek 2. dubna od 19 hodin. Součástí koncertu bude křest nového CD s Loutnou českou, které bylo nedávno nahráno přímo v muzejní Kapli Zasnoubení Panny Marie.

Pozor — koncert je již vyprodán.