Příroda Bílichovska v tvorbě Lucie Kraslové

Druhou červnovou vernisáží bude zahájena výtvarná výstava „Příroda Bílichovska v tvorbě Lucie Kraslové“. Výstavní síň muzea (1. patro) v sobotu 25. června v 15 hodin. Výstava potrvá do 14. srpna 2011.

Příroda Bílichovska v tvorbě Lucie Kraslové
Sobota 25. červnaneděle 14. srpna 2011 Výstavní síň v 1. patře muzea 274 01 Slaný, CZ

Je s podivem, jak málo je oblast Bílichovska reflektována ve výtvarném umění, a to přesto, že se jedná o tradiční rekreační oblast Slánska s krásnými lesy, řadou vzácných živočichů a rostlin, romantickými zákoutími, zrcadly několika rybníků a dalšími lákadly. Tento dluh se rozhodla ve svém díle napravit mladá slánská výtvarnice Lucie Kraslová. Výjevy a odkazy z Bílichovska nalezneme nejen v poutavých obrazech, ale i fotografiích či denících.