Proti pokusům na zvířatech

Stejně jako v loňském roce jsme ve spolupráci s občanským sdružením Svoboda zvířat ve stálé expozici muzea instalovali několik infopanelů, upozorňujících na problematiku týrání zvířat. Tentokrát je pozornost soustředěna na dlouhodobě velmi kritizovanou oblast pokusů na zvířatech. Stálá expozice muzea, do 15. července 2012.

Proti pokusům na zvířatech
Pondělí 18. červnaneděle 15. července 2012 Budova muzea 274 01 Slaný, CZ

Z infopanelů se dozvíte nejen jak jsou tzv. laboratorní zvířata nesmyslně zneužívána, ale také např. jak jsou takové pokusy často nespolehlivé, zbytečné i jaké existují alternativy k těmto pokusům. Můžete se svým podpisem také připojit ke kampaním za zastavení pokusů na zvířatech a proti chovu tzv. kožešinových zvířat.

„Pro testování kosmetiky a prostředků pro domácnost jsou stále zabíjeny tisíce zvířat ročně. Těmto zvířatům jsou aplikovány chemické látky do očí, na kůži, jsou nucena je polykat či inhalovat. To vše jen proto, aby měli spotřebitelé na výběr tisíce nových výrobků. Svoboda zvířat se snaží informovat spotřebitelskou veřejnost o skutečné ceně kosmetiky a prostředků pro domácnost, usiluje o změnu legislativy a českým výrobcům nabízí certifikáty Humánní kosmetický standard a Humánní standard pro prostředky pro domácnost.“

Více na Pokusy na zvířatech a Svoboda zvířat.