Šaty dělaj’ pračlověka

Hmatová výstava, výstavní síň muzea (1. patro), 14. července—23. srpna 2014. Od pondělí 14. července bude v již zrekonstruované výstavní síni muzea v prvním patře otevřena putovní výstava „Šaty dělaj’ pračlověka“ z dílny odborných pracovníků Muzea hlavního města Prahy.

Šaty dělaj’ pračlověka
Pondělí 14. červencesobota 23. srpna 2014 Výstavní síň v 1. patře muzea 274 01 Slaný, CZ

Interaktivní hmatová výstava přibližující výrobu oděvů a oblékání v pravěku je vhodná i pro nevidomé či hůře vidící návštěvníky a svým tématem jistě zaujme ženy a hravou formou také děti.

Na rozdíl od běžných výstav jsou zde návštěvníci přímo vyzváni k tomu, aby se vystavených exponátů dle libosti dotýkali a vyzkoušeli si tak na vlastní kůži různé přírodní materiály, které se užívaly k zhotovení pradávného ošacení, dále samotné oděvy, ale také různé doplňky či nástroje, s jejichž pomocí dané oděvy vznikaly. K vidění je mj. starobylý tkalcovský stav, návštěvníci si mohou rovněž vyzkoušet různé textilní techniky a využít i audioprůvodce na CD přehrávačích. Výstava je opatřena popisky v Braillově písmu.

Výstava potrvá téměř celé prázdniny.

Poslední příležitost k její návštěvě bude v sobotu 23. srpna 2014.