Slánská kavárna

Ve čtvrtek 3. května v 17 hodin zahájíme výstavu Slánská kavárna. Ve volné návaznosti na loňský módní salón představujeme ukázku z bohatého sbírkového fondu našeho muzea. Výstavu můžete zhlédnout od 3. května do 12. září 2018 ve výstavní síni muzea (1. patro).

Slánská kavárna
Čtvrtek 3. květnastředa 12. září 2018 Výstavní síň v 1. patře muzea 274 01 Slaný, CZ

Výstava nabízí pohled do interiéru kaváren první poloviny 20. století. K vidění zde bude řada dobového nádobí a originálních doplňků, autentický nábytek a textilie. Atmosféru doplní několik fotografií, tiskovin a reklamních materiálů. Součástí výstavy bude i malá sonda do dávné minulosti, kdy se nápoje konzumovaly z keramických nádob, z cínových pohárů nebo skleněných číší.

Během vernisáže ve čtvrtek 3. května v 17 hodin bude hrát živá tematická hudba, servírovat se bude skvělá káva z produkce slánské kavárny Prostor a o zážitek se postarají i živé figuríny

Výstava potrvá do 12. září 2018