Slánské rozhovory 2009

Kaple Zasnoubení Panny Marie, úterý 6. října 2009 od 9.30 hodin.

Slánské rozhovory 2009
Úterý 6. října 2009 @ 09.30 Kaple Zasnoubení Panny Marie 274 01 Slaný, CZ

Novorenesance – východiska a realizace

Tradiční setkání bude zahrnovat dva bloky: první – východiska, připomene antické kořeny a následnou tradici antického umění v české architektuře. Druhá část – realizace, bude věnována novorenesanční architektuře, zastavíme se u památek ve Slaném, Vodňanech a Plzni – u staveb, které jsou spjaty se jmény Rudolfa Štecha, Mikoláše Alše a Josefa Bosáčka.

V průběhu slánských rozhovorů byla otevřena netradiční výstava „Dotyky Athény Ergané“. Nabízí krátký pohled do vybraných kapitol antického umění a kultury u nás. Výstavu doplňují ukázky zapůjčené z Ústavu pro klasickou archeologii Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

old.kultura.slansko.cz/akce/2009/10/slanske-rozhovory-2009-a-ceske-filharmonicke-kvarteto

Architekt Rudolf Štech (1871–1908)