Čeněk Chyský: Slánský velocipedistický spolek

Přednášková síň Vlastivědného muzea 17. března 2010 v 17 hodin.

Středa 17. března 2010 @ 17.00 Malá galerie muzea 274 01 Slaný, CZ

Čeněk Chyský pochází z Benátek nad Jizerou. Od mládí se zajímá o dění ve sportu. Studoval na FTVS – UK a Ped. fak. – UK. Byl učitelem na ZŠ, po roce 1989 jako učitel tenisu. Od roku 2005 žije v Rakovníku a v posledních dvou letech se věnuje slánské historii a hlavně dějinám Klubu velocipedistů Slaný 1887.

Vazby na Slaný mají prakořeny v jeho příbuzných. Praděda Vavřinec Chyský vlastnil hospodu U Zlatého jablka ve Slaném. Druhý praděda Čeněk Peters byl slánský zlatník a hodinář, předseda Klubu velocipedistů Slaný 1887 v letech 1898–1911 a pozdější slánský starosta od r. 1921. Děda Čeněk Chyský byl u založení Klubu motoristů Slaný v roce 1922. Otec Čeněk Chyský pocházel ze Slaného a byl velmi dobrým tenistou.

V přednášce o Klubu velocipedistů Slaný 1887 budou zájemci seznámeni s bohatou historií klubu, s jeho zakládajícími členy, činností, výlety do blízkého okolí i do zahraničí. Jejich vzájemnými styky se spřátelenými kluby hlavně pražskými. Přednáška bude doplněna bohatým obrazovým materiálem.

Věříme, že přednáška všechny zájemce o málo známou historii slánské cyklistiky zaujme.