V zajetí bitů

Netradiční výstava „V zajetí bitů“ představí téměř padesát známých, ale i méně známých domácích počítačů z konce 70. let do poloviny 90. let. Výstava 28. květen—18. červenec 2015, výstavní síň v prvním patře muzea. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 28. května od 18 hodin ve výstavní síni.

V zajetí bitů
Čtvrtek 28. květnasobota 18. července 2015 Výstavní síň v 1. patře muzea 274 01 Slaný, CZ

Kolekce domácích počítačů obsahuje i několik raritních strojů, které jsou určeny pro tehdejší profesionální práci, ale i stroje vyrobené v ČSSR a NDR.

Výstava bude doplněna velkoplošnými panely s popisem jednotlivých sestav, dobové reklamy a hry. Cca 5 strojů bude oživeno a návštěvníci si budou moci vyzkoušet práci s uživatelskými programy a hry. Na výstavu budou zapůjčeny legendární velké herní automaty, na který si návštěvníci budou moci zapařit hry v několika prvních dnech konání výstavy.

Na vernisáži můžete očekávat doprovodný program s vystoupením Básníka Ticha, který přednese dvě básně věnované home computingu. A pravděpodobně přijde i robot Karel.

Výstava je také určena pro základní a střední školy s výukou informatiky.

Fotogalerie z vernisáže: V zajetí bitů

V zajetí bitů

Fotogalerie ze zahájení výstavy: V zajetí bitů