Vojska generála Vlasova v květnových dnech 1945

Spolek Wotrubia a MS ODS Knovíz organizují za podpory Vlastivědného muzea ve Slaném a sdružení Občané města Slaného přednášku Vojska generála Vlasova v květnových dnech 1945.

První květnovou sobotu ji v malé galerii muzea přednese historik Pavel Žáček, první ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů a poslanec PS PČR. Je autorem knih „Prahou pod pancířem vlasovců. České květnové povstání ve fotografii“, „Vlasovci v boji za Prahu. Pomoc 1. ruské divize Ozbrojených sil KONR povstalé Praze, 5.—9. května 1945“ a celé řady studií k tomuto tématu [např. „Vlasovci německým pohledem. Anabáze 1. pěší divize Ozbrojených sil KONR na jaře 1945“, „Zákulisí ‚pochodu na Prahu’. Kdo vyjednával o vlasovské pomoci povstalcům“, „Belzebub proti ďáblovi. Tzv. sovětská mise, vlasovci a Pražské povstání“, či „Zlikvidujte Vlasova. Potvrzuji — zlikvidujte! Vyvrcholení akce ‚Voron’ na pozadí pražského povstání“].

Vstupné je dobrovolné.

Vojska generála Vlasova v květnových dnech 1945