Vydejte se s námi Divokým Kurdistánem!

V galerii muzea (2. patro) zahajujeme originální a neobvyklou výstavu „Divokým Kurdistánem“. Galerie slánského muzea v sobotu 5. března 2011 v 15 hodin.

Sobota 5. březnaneděle 24. dubna 2011 Galerie v 2. patře muzea 274 01 Slaný, CZ

Výstava vychází z poutavých fotografií dvojice studentů z jejich dobrodružné pouti po severním Iráku a Turecku. V moderně pojaté expozici uvidíte mj. místní kroje, ukázky výtvarného umění, tradiční koberce či uslyšíte kurdskou lidovou hudbu.

Výstava bude doplněna informacemi o klíčových tématech kurdské kultury. Na samotné vernisáži budete moci kromě vyprávění rodilých Kurdů a zmíněných studentů slyšet živou kurdskou hudební produkci či ochutnat místní speciality. Hlavním partnerem projektu je mezi jinými Kurdské občanské sdružení, které výrazně pomohlo také s přípravou níže uvedených doprovodných akcí.

Srdečně zveme především milovníky exotiky, dobrodružné duše a vůbec všechny zvídavé návštěvníky, kteří si na výstavě mohou doplnit informace o tak pozoruhodné, a přitom dnes tak často opomíjené kultuře „největšího národa světa bez vlastního státu“!

Fotogalerie ze zahájení: Výstava Divokým kurdistánem

Čtvrtek 10. března v 10.30 hod.
Kurdistán – přednáška pro studenty (aula gymnasia)

Pátek 11. března v 19.30 hod.
Viděl jsem Slunce – česká premiéra kurdského filmu (městské kino)

Čtvrtek 17. března v 18 hod.
Kurdistán očima Jiřího Dědečka
beseda okořeněná písničkami známého českého hudebníka, básníka, spisovatele a překladatele (Kaple Zasnoubení Panny Marie v budově muzea)

Čtvrtek 24. března v 17 hod.
Vyznavači anděla páva
promítání dokumentu o kurdském náboženství a povídání o kurdské kultuře (Malá galerie muzea)